"Gyerekbarát környezeti nevelés" című projektünk bemutatása
A projekt időtartama: 2014. május 1. - 2015 március 31.

A projekt a Svájci Hozzájáruláson keresztül a Svájci Állam társfinanszírozásával valósul meg.

A program rövid összefoglalása

A projekt céljai
A felnövő generációk környezetükre érzékenyen, környezetbarát és fenntartható módon éljenek.
A környezettudatos gondolkodás és cselekedetek beépüljenek a helyi gyerekek és lakosság életmódjába.
A környezeti nevelés fontossá váljon a szülők, a pedagógusok és az intézmények számára.
Az intézmények bizalma nőjön a civil kezdeményezésekkel kapcsolatban, legyenek nyitottak és keressék az együttműködést a civil szférával.

Célcsoportok
Óvodás és alsó tagozatos gyerekek, szülők, pedagógusok, helyi lakosok, önkéntesek, civil szervezetek, iskolák, óvodák.

Fontosabb tevékenységek és módszerek
A projekt első részébenAlsó tagozatos gyerekek környezeti nevelése táborok formájában, informatív, gyakorlati elemeket is tartalmazó, kreatív, gyerek- és élmény centrikus foglalkozások által. A tapasztalatok és a táborokban megszületett alkotások segítségével „kreatív környezeti-nevelési csomag” létrehozása: környezetvédelmi témájú mese- és feladatgyűjtemény, DVD. A „kreatív környezeti-nevelési csomag” eljuttatása civil szervezeteknek, óvodáknak,iskoláknak.

Bevont személyek
Egyesületünk tagjai, Kács és Tibolddaróc alsó tagozatos gyerekei, szülők, pedagógusok, önkéntesek, óvodák/iskolák/civil szervezetek munkatársai, óvodás és iskolás korú gyerekek.

Együttműködések, az eredmények hasznosítása
A „kreatív környezeti-nevelési csomag” segítségével a régióban lévő civil szervezetek, iskolák, óvodák környezetvédelmi foglalkozásokat tartanak gyerekeknek. A térségben fejlődik a civil kapcsolati rendszer és a civilek és intézmények közötti együttműködés.

Környezeti nevelés csomag igénylése