Egészségmegőrzés

Az egészségmegőrzéshez holisztikus szemlélettel közelítünk, azaz az embert a test-lélek-szellem egységének tekintjük, és az egészségmegőrzéshez kapcsolódó programjaink is ennek a fényében születnek meg.

Részlet az egyesületünk ALAPSZABÁLYÁBÓL:

(1) Az egyesület célja:

• Gyógynövénykert létrehozása, a természet gyógyító erőinek kutatása, terjesztése, bemutatása.

• Közösségi munkálkodás, közösségfejlesztés, közösségi programok szervezése és lebonyolítása.

• Különféle mozgáskultúra és mozgásigény kialakítása, a testi-lelki egészségmegőrzést szolgáló mozgásformák népszerűsítése, oktatása, programok, táborok, foglalkozások szervezése (pl. jógaoktatás, szabad mozgás és szabadtánc foglalkozások).

• Önismereti terápiák, művészetterápiák (vizuális-, dráma-, mozgás-, zeneterápia), alternatív gyógyító terápiák, természetgyógyászat, betegségmegelőző módszerek bemutatása, népszerűsítése, alkalmazása, terjesztése.
A lelki gyógyulást segítő programok, foglalkozások, táborok szervezése.

Jelenlegi programjaink:

- Rendszeres  jóga foglalkozások

- Mozgás-, tánc-, és művészetterápiás jellegű önismereti foglalkozások